Mikroregion
 
 

Mikroregion »

 

Svazek obcí »  Oslavy mikroregionu »

 
 
     

Oslavy Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko 2020

autor: Roman Sedláček datum zveřejnění: 18.9.2020 zdroj: www.hradek.eu

 

Páté Oslavy Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko letos proběhly v Hrádku nad Nisou, souběžně s místními dožínkami.

 

Krásný den tak nabídl celou řadu akcí. Dopoledne patřilo sportu. Na Kristýně byl už ráno zahájen turnaj v plážovém volejbale a proběhl závod na inline bruslích, na hřišti před Základní školou Tomáše Garrigue Masaryka, podobně jako při ostatních sportovních disciplínách, změřili své síly účastníci z celého mikroregionu při rodinném čtyřboji.

Po poledni se program přesunul na Hasičskou louku. Hudební vystoupení na pódiu zahájila Celestýnka. Před dalšími účinkujícími, skupinou Mareks, plnící se hlediště pozdravili zástupci obcí mikroregionu, včetně místostarosty pořádajícího Města Hrádek nad Nisou pana Pavla Farského, předsedkyně mikroregionu a starostky obce Chotyně paní Jany Mlejnecké a senátora, starosty města Chrastava pana Michaela Canova.

Specificky dožínkovým vstupem bylo přibližně o hodinu později žehnání chlebu a úrodě i darům přírody, kterého se za asistence starosty Hrádku nad Nisou Josefa Horinky, hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a předsedy představenstva Agra Chomunice Ing. Vladimíra Tichého ujala farářka Církve československé husitské a členka Rady města Hrádku nad Nisou ThMgr. Hedvika Zimmermannová.

Na Hasičské louce běžel celé odpoledne také doprovodný program. Ve stáncích se prezentovaly jednotlivé obce mikroregionu, od poutače Agra Chomutice vonělo z grilu maso a na opačné straně prostranství byla k vidění moderní zemědělská technika i malá telátka. Agro připravilo také každoročně populární soutěž v pití mléka na čas. Obdiv si vysloužil stánek hrádeckých zahrádkářů plný barevných květů i vypěstovaných dobrot. Před stanem se dokonce mlátilo obilí, což si s cepem vyzkoušel i starosta Hrádku s hejtmanem. Přítomní byli i chovatelé, drobní prodejci nebo zástupci spolku Lužické a Žitavské hory. Dětem byly určeny rukodělné dílničky v rámci dožínkového Ekodne.

Kulturní program vyvrcholil v podvečer vystoupením Tomáše Linky se skupinou Přímá linka a večerním koncertem nesmrtelných Rangers.

 

 

Podrobné obrazové zpravodajství
Podrobné obrazové zpravodajství

 

 
         
 
© 2003-2022 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
 
             
připravuji vyhledávání...