Mikroregion
 
 

Mikroregion »

 

Svazek obcí »  Oslavy mikroregionu »

 
 
     

Ohlédnutí za 4. ročníkem Oslav mikroregionu

autor: Jana Mlejnecká, předsedkyně mikroregionu; video: Roman Sedláček datum zveřejnění: 8.10.2019 zdroj: Mikroregion Hrádecko-Chrastavsko

 

V sobotu 31. srpna se v Rynolticích konal již 4. ročník oslav našeho mikroregionu. Na uspořádání oslav se společně podílely obce Rynoltice a Janovice v Podještědí.

 

S programem jste se seznámili na plakátech anebo přímo v Rynolticích.

 

Od 9 hodin probíhaly sportovní soutěže. Turnaje v nohejbalu se zúčastnilo celkem sedm týmů – konečně pořadí: 1. Chrastava 2, 2. Chotyně, 3. Chrastava 1, 4. Oldřichov v Hájích, 5. Rynoltice, 6. Bílý Kostel nad Nisou a 7. Nová Ves.

Turnaje ve volejbalu se zúčastnilo 6 týmů – konečně pořadí: 1. Chotyně, 2. Hrá-dek nad Nisou, 3. Nová Ves, 4. Chrastava, 5. Rynoltice – Polesí a 6. Bílý Kostel nad Nisou.

Turnaje fotbalu – přípravek se zúčastnily 4 týmy – konečně pořadí: 1. Bílý Kostel nad Nisou, 2. Rynoltice, 3. Chrastava a 4. Mníšek.

Děkuji všem sportovcům, kteří prezentovali obce mikroregionu.

Odpolední program zahájili starostové a místostarostové ve 13 hodin na pódiu u rynoltického fotbalového hřiště. Každá obec zde měla svůj stánek, kde prezentovala své výrobky a výtvory svých šikovných občanů, za Mníšek například výborná zmrzlina.

Odpoledních oslav mikroregionu se zúčastnilo opravdu velkém množství lidí, pan starosta z Rynoltic řekl, že tolik lidí tam na žádných oslavách nepamatuje. O občerstvení se postarali hlavně místní hasiči a vše zvládli na výbornou, i když dopoledne ještě museli vyjet k požáru.

Myslím, že dobrým zvykem je i zajištění autobusové dopravy zdarma, která sváží z celého mikroregionu do místa akce.

Oslavy se opravdu vydařily a já děkuji obci Rynoltice a Janovice v Podještědí za skvělou organizaci.

 

 

Video z Oslav Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko přinesla v první části i Hrádeckých zastavení 11/2019

 

 

 
         
 
© 2003-2023 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
 
             
připravuji vyhledávání...