Mikroregion
 
 

Mikroregion »

 

Svazek obcí »  Oslavy mikroregionu »

 
 
     

3. ročník Oslav Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko

autor: Roman Sedláček, Lumír Zrnovský datum zveřejnění: 13.9.2018 zdroj: Mikroregion Hrádecko - Chrastavsko

 

Chotyně, rok 2018

 

Další ročník mikroregionálních oslav hostila Chotyně. Vyšlo krásné počasí. Navíc se pořádající obec může pochlubit sportovním a parkovým areálem kolem řeky Nisy. Prostředí v těsné blízkosti sokolovny s venkovním hřištěm, pěšinami, trávníky, remízky i šumící řekou poskytlo akci velice příjemné zázemí, které dokázalo celou událost ještě více pozvednout. 


Oslavy opět zdaleka netvořily jen kulturní akce. Celá akce si klade za cíl především upevňovat kontakty a spolupráci obyvatel sdružených obcí. Sobota tak přinesla sportovní zápolení, jednotlivé obce představily své zajímavostí i ukázky tradičních výrobků. Nechyběla technika dobrovolných hasičů i presentace dalších místních spolků. Z pódia k tomu všemu zahrály skupiny 20 deka duše, Team revival a především u mladší generace oblíbený Sebastian. Nezapomnělo se ani na děti s řadou atrakcí. Spolu s tatínky mohly například obdivovat schopnosti rádiem řízených aut nebo prozkoumat požární auta. Vedle moderních také vzácný exponát zásahového nákladního vozu Mercedes Benz, který sem dorazil z Muzea hasičské techniky v Chrastavě.


Starostové obcí sdružených v mikroregionu též společně zasadili v jihovýchodní části parku lípu jako připomínku stého výročí republiky. 

 


 

 

 
         
 
© 2003-2023 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
 
             
připravuji vyhledávání...