Mikroregion
 
 

Mikroregion »

 

Svazek obcí »  Oslavy mikroregionu »

 
 
     

1. ročník Oslav Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko

datum zveřejnění: 15.9.2016 zdroj: Mikroregion Hrádecko-Chrastavsko

 

Bílý Kostel nad Nisou, rok 2016

 

V sobotu 10. září 2016 se konal 1. ročník oslav Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko. Hlavním organizátorem byla obec Bílý Kostel nad Nisou a kdo se zúčastnil nelitoval.
 
Pan starosta a paní místostarostka vše důkladně připravili. Dopoledne bylo věnováno sportu a vystoupení Základní školy a Mateřské školy v Bílém Kostele nad Nisou. Na fotbalovém hřišti probíhal turnaj ve fotbale, zvítězili fotbalisté z Nové Vsi. U školy probíhal turnaj v nohejbalu a vítězi se stali nohejbalisté Chotyně. Na pódiu u kostela předváděli krásný program školáčci a školáci. Na prostranství před pódiem měla každá obec mikroregionu svůj stánek a bylo na uvážení každé obce, co bude nabízet. Dále zde byla úžasná nabídka různého občerstvení od bílokosteleckých spolků nebo prodejců.
 
Po dvanácté hodině proběhlo slavnostní zahájení oslav za účasti starostů a místostarostů mikroregionu a pana hejtmana Martina Půty. Potom již pódium patřilo hudbě všech žánrů. Vyvrcholením oslav bylo vystoupení Lenky Filipové a později Ivana Mládka a Banjo Bandu.
Po celý den zde byly různé aktivity pro děti – skákací hrad, FIT KIDS dětská sportovní agentura, jízda na lodích i na koních, ukázka hasičské techniky, dětmi velmi oblíbená pěna, divadlo Matýsek a dílničky.

Mikroregion zajistil po celý den oslav autobusovou dopravu zdarma přes všechny obce mikroregionu.
 
Velké díky všem, kteří se na 1. ročníku oslav Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko organizačně podíleli a věřím, že získané zkušenosti využijeme v roce 2017 na 2. ročníku oslav – kde budou se určitě dozvíte na začátku roku 2017.
 
Jana Mlejnecká, předsedkyně Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko
 
 


Fotogalerie
 

Vystoupení dětí MŠ a ZŠ Bílý Kostel n. N., presentace obcí a spolků, sportovní soutěže, slavnostní zahájení oslav, vystoupení Maveta Big Bandu, Chotyňské 12° a skupiny Meredith Hunter.
Foto: Mgr. Roman Piroch, Roman Sedláček

 

Bubenická skupina Barell Battery, pohádka pro děti v podání Divadla Matýsek, Ukázka práce hrádeckých hasičů, koncert Lenky Filipové, Ivana Mládka a Banjo bandu, jablonecká ohnivá show a závěrečná Československá diskotéka moderátora Jana Žíly.
Foto: Roman Sedláček

 

 

Video

 

Pořad z průběhu oslav - TV Chrastava
Výroba: Ing. Vratislav Loučka

 


 

 

 
         
 
© 2003-2022 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
 
             
připravuji vyhledávání...