Mikroregion
 
 

Mikroregion »

 

Svazek obcí »  Zprávy a události »

 
 
     

Pohár mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko

datum zveřejnění: 14.6.2021 zdroj: Mikroregion Hrádecko-Chrastavsko

 

V letošním roce byl uspořádán již 6. ročník Poháru mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko, pořadatelem byla Základní škola a Mateřská škola Rynoltice.

 

Pohár mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko

V letošním roce byl uspořádán již 6. ročník Poháru mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko a pořadatelem byla Základní škola a Mateřská škola Rynoltice. Na schůzi mikroregionu v dubnu jsme požádali obec a školu Rynoltice, zda by tento všestranně pohybový závod pro děti uskutečnili. Měla jsem opravdu velkou radost, když mi oznámili, že Pohár mikroregionu bude 25. 5. na hřišti v Rynolticích. Moc děkuji vedení obce i škole, že byl závod uskutečněn.

A teď již k samotnému závodu. Každá škola mikroregionu může postavit pětičlenný tým ze žáků 1. stupně. Disciplíny a vše ostatní je již na pořadateli. Soutěže se zúčastnilo celkem 11 týmů z 10 škol – Rynoltice, Bílý Kostel nad Nisou, Chrastava – Vítkov, Chrastava – Puzlíci, Chrastava – Chrastíci, Nová Ves u Chrastavy, Chotyně, Mníšek, Hrádek nad Nisou – Donín, Hrádek nad Nisou – T.G.M. a Hrádek nad Nisou – Lidická. Soutěžili v hodu na koš, ve štafetě, ve skoku přes švihadlo na čas, ve sprintu na 50 m a ve skoku do dálky. Děti i jejich pedagogický doprovod si závody úžasně užívali a potvrdilo se heslo, které bylo na pozvánce – Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a užít si hezké dopoledne u nás v Rynolticích.

Pořadí:

 1. Mníšek                           51 bodů
 2. Nová ves u Chrastavy    43 bodů
 3. Rynoltice                        42 bodů
 4. Hrádek n. N. – Donín     38 bodů
 5. Chrastava – Chrastíci     34 bodů
 6. Chrastava – Puzlíci         33 bodů
 7. Hrádek n. N. - T.G.M.     31 bodů
 8. Bílý Kostel nad Nisou     30 bodů
 9. Hrádek n. N. . Lidická     26 bodů
 10.  Chrastava – Vítkov         19 bodů
 11. Chotyně                           17 bodů

 

Všichni účastníci sportovního klání obdrželi pěkné dárky v podobě knih, svítících náramků (s těmito cenami pomohl mikroregionu Liberecký kraj) a dalších drobností. Každý závodník získal krásnou zdobenou perníkovou medaili. Na vítěze pak čekaly krásné věcné ceny, keramické medaile s logem pořadatelské ZŠ Rynoltice a též poháry. Pokud byste se chtěli stát na chvíli účastníky těchto závodů, podívejte se na stránky města Chrastava, v kapitole TV Chrastava najdete hezký dokument, za který děkuji.

 

       Jana Mlejnecká, předseda mikroregionu

 

Dokument města Chrastavy lze také naléz přímo na tomto odkazu >>> , který je umístněn v TV Chrastava na YouTube (přímy odkaz i zde >>>).

 

 
         
 
© 2003-2021 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
 
             
připravuji vyhledávání...